معرفی

شما اینجا هستید

مرکزداده پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای وظایف ذاتی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری  به عنوان میزبان و بستر توسعه پروژه های فناورانه در سطح کشور طی سالهای اخیر نقش فعال و پر رنگی ایفا نموده است.شایان ذکر است که مرکز داده پژوهشگاه از طریق فیبر نوری به شرکت زیرساخت ایران، مخابرات ایران، شبکه فیبر نوری سازمان کنترل ترافیک تهران (TTCC) و شرکت گسترش ارتباطات مبنا و نیز فیزیک نظری متصل است، که این امر پایداری سرویس‌های این شرکت را به میزان قابل توجهی افزایش داده است.

مرکز داده پژوهشگاه در حال حاضر قابلیت ارایه سرویس های زیر به داخل پژوهشگاه و مجموعه و نهادهای بیرونی را دارد:

 

 

سرویس فضای دیتاسنتر سرویس اشتراک مکانی است که در آن کسب و کار‌ها می توانند از فضای دیتاسنتر جهت سرورها و یا سایر سخت افزارهای خود استفاده نمایند. در این سرویس محل فیزیکی، برق، سیستم تهویه و خنک‌کننده، پهنای باند و امنیت فیزیکی را جهت تجهیزات مشتری فراهم می گردد.
سرویس سرور اختصاصی به اجاره انحصاری یک سرور فیزیکی مشخص اطلاق می‌گردد که شامل یک سرور با قابلیت اتصال به اینترنت در محل دیتاسنتر سرویس دهنده است. این سرویس جهت میزبانی یک یا چند وب‌سایت و یا اپلیکیشن که دارای ترافیک قابل توجهی هستند، استفاده می‌گردد. همچنین این سرویس قابلیت پیکربندی و کنترل از راه دور توسط مشتری را داشته و سخت افزار آن توسط مرکز داده پژوهشگاه پشتیبانی و نگهداری می‌گردد.
سرور خصوصی مجازی (Virtual Private Server — VPS) یا به اختصار سرور مجازی (وی پی اس)، بیشتر امکانات یک سرور واقعی (اختصاصی) را داراست، اما میزان منابع سخت افزاری آن با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها و شیوه‌های مجازی‌سازی تعریف شده‌ است. این نوع سرویس، مناسب افراد، شرکت‌های کوچک یا نوپایی است که به سرور اختصاصی (Dedicated Server) نیاز دارند، اما توجیه اقتصادی لازم را برای اجاره کامل یک سرور اختصاصی ندارند.

 امنیت اطلاعات (IT Security)

 پایداری خدمات (Business Continuity)

 سیستم مانیتورینگ پیشرفته (Network Operation Center)

 پشتیبانی ٢٤x٧

 استفاده از آخرین تکنولوژی در طراحی دیتاسنتر

 موقعیت جغرافیایی مناسب

 

درباره مرکز داده پژوهشگاه

مرکزداده پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای وظایف ذاتی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری  به عنوان میزبان و بستر توسعه پروژه های فناورانه در سطح کشور طی سالهای اخیر نقش فعال و پر رنگی ایفا نموده است و در حال حاضر قابلیت ارایه خدمات به داخل پژوهشگاه و مجموعه و نهادهای بیرونی را دارد.

 

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبر نامه مرکز داده پژوهشگاه جهت دریافت آخرین اخبار و وقایع همچنین اطلاع از اخرین حوزه مراکز داده جهانی

ارتباط با ما

  • نشانی:    تهران، خیابان کارگرشمالی، روبروی سازمان انرژی اتمی، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
  • تلفن تماس: ۸۴۹۷۷۵۳۴- ۰۹۱۲۲۰۰۲۰۰۵
  • رایانامه: idc@itrc.ac.ir